Archiwum

Z działalności samorządu (dodano 12.08.2011)
.
Po lipcowej przerwie Rada Gminy w Jastrzębi zebrała się na sesji w dniu 10 sierpnia. Projekt porządku obrad obejmował zmiany budżetowe oraz omówienie spraw związanych z ewentualną organizacją dożynek gminnych. W odróżnieniu od poprzednich spotkań tym razem pojawiły się tematy budzące emocje i gorącą dyskusję.
Relacja z sesji >>>.


Jubileusz księdza Czesława Sobolewskiego (dodano 07.08.2011)
.
„Bóg jest dla nas ucieczką i siłą” - te słowa wybrał ks. Czesław Sobolewski jako motto jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. Proboszcz parafii Lisów w dniu 7 sierpnia 2011 r. obchodził swoje święto wspólnie z bratem Włodzimierzem, który kapłanem jest już 35 lat. Życzenia dla zacnego gospodarza i jubilata w imieniu zebranych księży złożył ks. dr Henryk Ćwiek, prałat jedlińskiego dekanatu i wykładowca ks. Czesława, z okresu jego nauki w seminarium w Sandomierzu. Delegacje wiernych z czterech sołectw parafii Lisów wręczyły na ręce jubilatów kwiaty i upominki, życząc im wielu lat dalszej posługi pasterskiej. Galeria z uroczystości >>>


Będzie bezpieczniej na drodze (dodano 24.07.2011)
.
Dzięki wspólnej akcji strażaków z Jastrzębi i Bartodziej wycięte zostały drzewa i krzewy na zakręcie przy drodze powiatowej, naprzeciw remizy OSP. Przez wiele lat wydawało się, że jest to problem nie do rozwiązania. Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu był wielokrotnie informowany o braku widoczności w tym miejscu i ryzyku jakie stanowi to dla kierowców. Jedyne co słyszeliśmy to zapowiedzi załatwienia sprawy, a efektów tych obietnic nie było. Trudnością nie do pokonania było usunięcie drzew rosnących za płotem użytkownika nieruchomości. Więcej na ten temat >>>


Od sierpnia zaczynamy nowy projekt - rekrutacja  (dodano 24.07.2011)

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje prowadzi nabór  uczestników do projektu pn. „Dziś rolnictwo jutro agroturystyka”. Zapraszamy na szkolenia z zakresu pozarolniczej działalności zarobkowej, m.in. turystyki wiejskiej. W ramach projektu przewidziane są zajęcia kulinarne, rękodzielnicze, komputerowe oraz 3 szkolenia wyjazdowe, w tym jedno trzydniowe, które odbędzie się w wybranej wiosce tematycznej. W zajęciach mogą wziąć udział rolnicy ubezpieczeni w KRUS, osoby bezrobotne oraz nieaktywne zawodowo. Kontakt tel. 48 610-66-08.


Relacja z prac Rady Gminy w Jastrzębi (dodano 04.07.2011).
.
Czerwcowa sesja była dotychczas najdłuższym spotkaniem radnych obecnej kadencji. W związku z nasileniem
gminnych i powiatowych inwestycji było sporo spraw, których wyjaśnienie interesowało radnych i sołtysów. W porządku obrad znalazło się również kilka ważnych uchwał, m.in. o przyjęciu stawki za dodatkową usługę świadczoną w publicznym przedszkolu prowadzonym przez gminę Jastrzębia.          
    
Więcej na temat sesji w dziale "Radny">>>


Noc Świętojańska w Kosowie (dodano 03.07.2011)

25 czerwca zespół taneczny i śpiewaczy „Bartodziejaki” gościł w Kosowie, na festynie z okazji Nocy Świętojańskiej, zorganizowanym przez miejscową jednostkę strażacką i Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali. Udział naszego zespołu, który wystąpił wraz z kapelą pana Wacława Imiołka, wzbogacił program artystyczny imprezy o pokaz tańców ludowych oraz tradycyjne pieśni sobótkowe. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i tylko wianki wrzucane do „falującej wody” nie chciały płynąć w dal… Więcej >>>


Czas na wakacje (dodano 27.06.2011)
.
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w szkole w Bartodziejach rozpoczęło się uroczystą mszą św.  Następnie uczniowie klas IV-VI przedstawili program artystyczny, prezentując m.in. pokaz tańca Polonez. Kolejnym punktem programu był taniec nowoczesny w wykonaniu uczniów klas I-III do piosenki „To tylko taniec”. Młodsi uczniowie przedstawili jeszcze bajkę muzyczną pt.: „Kopciuszek”. Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były Panie: Joanna Gąciarek, Alicja Siara i Justyna Klepacz. Po udanych występach Pani dyrektor Dorota August wręczyła nagrody książkowe uczniom uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Nadszedł wreszcie kulminacyjny moment, rozdanie świadectw przez wychowawców. Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na odpoczynek. Wakacje to czas wyjazdów na kolonie, wczasy, wycieczki i spotkania ze znajomymi. Wszystkim uczniom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.


Pomoc z Banku Żywności dotarła do potrzebujących (dodano 22.06.2011)

Około 100 mieszkańców wsi Bartodzieje i Olszowa skorzystało z pomocy żywnościowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji i Wsi Bartodzieje. Ponad 3,5 tony żywności, m.in.: mleko, mąkę i kaszę udało się pozyskać z Banku Żywności w Radomiu w ramach umowy zawartej w maju br. Rozdziałem darów zajęli się wolontariusze: Marian Kuliński, Ewa Sąpór i Krystyna Życka pod kierunkiem pani Doroty August, dyrektor szkoły w Bartodziejach. Do ich zadań należało zebranie dokumentów od osób ubiegających się o pomoc, a następnie podział żywności, a w niektórych przypadkach również jej dostarczenie na miejsce. 
.
.
.
.

.
.
.
Za pomoc wolontariuszy, ogromne zaangażowanie w przywóz i podział darów składam im serdecznie podziękowania.

                                                        Wojciech Ćwierz

Zatańczyli kujawiaka i oberka (dodano 29.05.2011)
...
W dniu 27 maja 2011 r. w Bartodziejach  odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Taniec łączy pokolenia”. Głównym punktem imprezy był pokaz tańców ludowych w wykonaniu grupy dziecięcej i grupy seniorów, którzy wystąpili w radomskich strojach ludowych, zakupionych dzięki dotacji z unijnego programu Kapitał Ludzki. Spotkanie było okazją do podsumowania projektu i podziękowań dla osób, które były zaangażowane w jego realizację. Galeria >>>


Festyn "Witamy w Świecie Bajek" (dodano 23.05.2011)
.......

W dniu 21 maja 2011 r. na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bartodziejach odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Witamy w Świecie Bajek". Na imprezę przybyły wszystkie „krasnoludki” z punktów przedszkolnych z gminy Jastrzębia.
Więcej o festynie >>>

 


IV Festiwal Produktów Regionalnych w Zwoleniu (dodano 09.05.2011)
.
W dniu 8 maja 2011 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbył się IV Festiwal Produktów Regionalnych zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój". Dzięki udziałowi mieszkańców Bartodziej w festiwalu reprezentowana była gmina Jastrzębia. Zaprezentowaliśmy stoisko z potrawami regionalnymi, a w części artystycznej wzięli udział nasi tancerze i śpiewacy, którzy po raz pierwszy wystąpili pod nazwą „Bartodziejaki”.
.

Więcej o naszym udziale w festiwalu >>>


Galeria - wiosna 2011 (dodano 03.05.2011)
  

galeria >>>
.
  ,


Z działalności samorządu (dodano 01.05.2011)
.
Zapraszam do zapoznania się z aktualnymi informacjami z prac Rady Gminy w Jastrzębi.
Informacje z sesji w dziale - radny >>>
..
                                                                 Wojciech Ćwierz


Palmy wielkanocne już gotowe (dodano 14.04.2011)Spotkanie 13.04.11 - galeria >


.
.

.


Zmiany w rozkładzie linii "L" (dodano 04.04.2011)

Na wniosek Wójta Gminy Jastrzębia, MPK w Radomiu od dnia 1 kwietnia 2011 roku przedłuża kurs o godzinie 10.57 z Radomia przez Wolę Goryńską do Gorynia. W związku z powyższym od dnia 1 kwietnia 2011 roku zmianie uległ rozkład linii podmiejskiej „L" Informacje pod nr 48 385-52-34. Zobacz aktualny rozkład >>>


  .


Klub Seniora skończył dwa lata i ma się dobrze (dodano 03.04.2011)

W dniu 30 marca 2011 r. w szkole w Bartodziejach odbyło się wyjątkowe spotkanie. Klub Seniora obchodził jubileusz dwóch lat swojej działalności. Na wstępie głos zabrała pani Elżbieta Świniarska, przewodnicząca klubu, który - jak wspomniała, liczy obecnie 35 osób. Seniorzy spotykają się regularnie, aby w aktywny sposób spędzać wolny czas. Dzięki zaangażowaniu w działalność klubu seniorzy biorą aktywny udział w życiu wsi, współpracują ze środowiskiem szkoły i podejmują inicjatywy służące całej społeczności.
Zapraszamy do galerii i relacji ze spotkania >>>


Powstał komitet budowy dróg (dodano 22.03.2011)

W dniu 20 marca 2011 roku w szkole w Bartodziejach odbyło się zebranie mieszkańców, którego inicjatorami byli sołtys Barbara Bartnik i radny Wojciech Ćwierz. Głównym tematem spotkania były plany budowy gminnych dróg. W spotkaniu wzięło udział 30 osób, w większości mieszkańcy kolonii i przysiółków wsi Bartodzieje. Najważniejsze ustalenia jakie zapadły w trakcie zebrania to powołanie społecznego komitetu budowy dwóch dróg gminnych. Zadaniem komitetu będzie współpraca z Urzędem Gminy w Jastrzębi w celu przygotowania dokumentacji projektowej, w tym również działania dotyczące jej współfinansowania przez mieszkańców. Ewentualne rozpoczęcie budowy dróg uzależnione będzie od terminu opracowania dokumentacji oraz możliwości budżetowych gminy Jastrzębia. Podczas zebrania poruszone zostały inne sprawy istotnych dla mieszkańców, w tym m.in. bieżące naprawy dróg gruntowych, plany budowy oświetlenia dróg, a także zasady udziału mieszkańców w ubieraniu ołtarza na Boże Ciało oraz udziału w przygotowaniu wieńca dożynkowego.


Tym razem czas na aerobik (dodano 22.03.2011)

Wraz z rozpoczęciem unijnego projektu "Taniec łączy pokolenia"  w szkole w Bartodziejach prowadzone są również zajęcia aerobiku. Biorą w nich udział panie, w większości mamy uczniów naszej szkoły. Zajęcia, które odbywają się w każdy piątek, prowadzi Pani Alicja Siara – nauczycielka i instruktorka tańca.


 


Dzień Kobiet (dodano 08.03.2011)

W dniu 8 marca 2011 roku o godz. 15.00 w Domu Weselnym AMOR w Bartodziejach odbyła uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie zostało zorganizowane przez członków Klubu Seniora i panią sołtys wsi Bartodzieje.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt pań z Bartodziej i Olszowy, członkinie Klubu Seniora,  działaczki komitetu rodzicielskiego  i panie nauczycielki ze szkoły w Bartodziejach.  Na zaproszenie organizatorów w imprezie uczestniczyły: pani Renata Leśniewska – sekretarz gminy Jastrzębia, pani Elżbieta Płatos i Marzena Gruszczyńska – radne gminy Jastrzębia, pani Elżbieta Pietruszewska – Prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Jastrzębi i Pani Wanda Walczak – dyrektor przedszkola z Jedlińska. Impreza miała bardzo interesujący program. Największą atrakcją był występ kabaretowy panów z Klubu Seniora przygotowany przez pana Włodzimierza Wolskiego. Oprawę muzyczną i zabawę taneczną zapewnił zespół muzyczny pana Wacława Imiołka z Jedlanki. 
Zapraszamy do galerii >>>


Szkoła cukrzycy  (dodano 06.03.2011)
..
Informujemy, że trzecie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła cukrzycy” odbędzie się w dniu 18 marca 2011 roku o godz. 17.00..
.
.


Pierwsze zajęcia taneczne (dodano 05.03.2011)

W dniu 4 marca 2011 r. w szkole w Bartodziejach odbyły się pierwsze zajęcia taneczne w ramach unijnego projektu „Taniec łączy pokolenia”. Nauka tańca odbywa się oddzielnie dla dwunastoosobowej grupy dziecięcej i grupy dorosłych. Instruktorką jest pani Alicja Siara – nauczycielka ze szkoły w Bartodziejach. Uzupełnieniem tanecznego projektu są zajęcia aerobiku,  w których biorą udział rodzice uczniów. Galeria >>>
.


Wybory sołtysa (dodano 22.02.2011)
Barbara Bartnik ponownie sołtysem wsi Bartodzieje

W dniu 21 lutego o godz. 17.00 w szkole w Bartodziejach odbyło się zebranie wiejskie, na którym dokonany został wybór sołtysa. O to stanowisko ubiegało się 3 kandydatów: pani Barbara Bartnik, pani Elżbieta Świniarska i pan Marian Wójtowicz. Najwięcej głosów uzyskała pani B. Bartnik, na którą zagłosowało 41 osób. Panią E. Świniarską poparło 29 osób, a pana M. Wójtowicza 9. W zebraniu, które prowadził radny Wojciech Ćwierz wzięło udział 60 mieszkańców naszej miejscowości. Władze Gminy Jastrzębia reprezentował Przewodniczący Rady Gminy – Zygmunt Kamiński. Po dokonaniu wyborów sołtysa i rady sołeckiej mieszkańcy korzystając z obecności  przedstawicieli władz samorządowych zgłaszali problemy sołectwa. Głównym tematem był zły stan kilku dróg gruntowych, które wymagają pilnej modernizacji. W trakcie spotkania mieszkańcy zostali  również zapoznani z zasadami ubiegania  o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków oraz plany gminy w zakresie budowy kanalizacji.


Szkoła Cukrzycy" (dodano 20.02.2011)

W piątek 11 lutego w szkole w Bartodziejach odbyło się drugie szkolenie w ramach programu edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy". Tym razem tematem wykładu pani dr Marii Gryglewskiej była samokontrola, jej cele i zasady oraz rola wysiłku fizycznego.

 


"Krasnoludek" czyli nasze przedszkole (dodano 20.02.2011)

Punkt przedszkolny „Krasnoludek” przy szkole w Bartodziejach działa dzięki projektowi Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Inspiracja” z Jastrzębi, które pozyskało unijną dotację na projekt „Dziś małe przedszkole - jutro sukces w szkole - organizacja punktów przedszkolnych dla dzieci 3-5 letnich w Gminie Jastrzębia”. W ramach projektu zajęcia dla przedszkolaków odbywają się w 6 miejscowościach na terenie naszej gminy. Oprócz typowych zajęć dydaktycznych i opiekuńczych punkty przedszkolne zapewniają swym podopiecznym m.in. zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, zajęcia logopedyczne, zabawy z komputerem, gimnastykę korekcyjną oraz udział w imprezach plenerowych.Zapraszamy do galerii >>>.


Inauguracja unijnego projektu (dodano 19.02.2011)

W dniu 16 lutego 2011 r. w szkole w Bartodziejach odbyła się uroczysta inauguracja unijnego projektu „Taniec łączy pokolenia”. Spotkanie poświęcone było prezentacji założeń projektu, którego najważniejszym elementem będzie nauka tańca ludowego przez grupę dziecięcą oraz grupę osób dorosłych. Atrakcją imprezy był pokaz tańca w oryginalnych strojach ludowych. Wyjątkowym gościem stowarzyszenia podczas środowego spotkania była pani Renata Leśniewska - Sekretarz Gminy Jastrzębia. Zapraszamy do galerii >>>.

Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
priorytet VII Promocja Integracji Społecznej
Działanie 7.3 Inicjatywy Lokalne na Rzecz Aktywnej Integracji


Zabawa choinkowa (dodano 19.02.2011)

W sobotnie południe 5 lutego w Szkole Podstawowej w Bartodziejach sala gimnastyczna rozbrzmiała dyskotekowymi rytmami gdyż odbywała się coroczna impreza - choinka szkolna. Zabawę uświetniły występy taneczne uczennic, nagrodzone gorącymi brawami, a na twarzach mam i tatusiów z aparatami i kamerami w rękach pojawiły się duma i wzruszenie. Na zakończenie rodzice i opiekunowie przygotowali uczniom słodki poczęstunek. Zapraszamy do galerii >>>


Wyjątkowa lekcja historii (dodano 19.02.2011)

W dniu 31 stycznia 2011 r. z inicjatywy p. Grażyny Frączek do szkoły w Bartodziejach zostali zaproszeni panowie Kozłowski i Armentowicz, którzy przekazali dzieciom swoje wspomnienia z okresu II Wojny Światowej. Opowiadali o wkroczeniu Niemców na teren wsi, zajęciu dworku, wysiedleniu mieszkańców. W trakcie opowieści widać było wzruszenie na twarzach, łzy w oczach, co świadczyło o tym jak głęboko w ich sercach zakorzenione są w nich te bolesne wydarzenia. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchały się w tę lekcję historii.


Dzień Babci i Dziadka w szkole w Bartodziejach (dodano 08.02.2011)
.
W dniu 21 stycznia uczniowie klas II i III pod kierunkiem pani wychowawczyni Grażyny Frączek zorganizowali spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Dzieci przygotowały interpretacje wierszy Juliana Tuwima oraz piosenki poświęcone tej okoliczności. Po występie był słodki poczęstunek, a następnie zabawy ruchowe, konkursy dla wszystkich, wspólne tańce, wśród których były: oberek, walczyk i krakowiak. Mile spędzony czas był prezentem zarówno dla babć, dziadków jak i ich wnucząt. Z wdzięczności za okazaną miłość i troskę uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane „drzewka szczęścia”. Zapraszamy do galerii >>>


Sprawozdanie z projektu - Internet Oknem na Świat (dodano 05.02.2011)


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1439234 gościem.