Zebranie sprawozdawcze 2012

W dniu 10 marca odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach. W spotkaniu wzięli udział: Mł. Bryg. Marcin Ziomek, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Radomiu oraz komendant gminnej OSP z Jastrzębi Jan Baran. Urząd Gminy w Jastrzębi reprezentowała Pani Renata Leśniewska, Sekretarz Gminy oraz Pani Halina Wójtowicz. Wśród zaproszonych gości był również radny Wojciech Ćwierz.

Strażacy z Bartodziej podczas akcji w 2011 roku

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach liczy obecnie 25 druhów. Prezesem jest Zbigniew Marciniak, naczelnikiem Zygmunt Wójtowicz, a wiceprezesem Mariusz Bulkowski. Spotkanie miało charakter sprawozdawczy. Jak wynika z informacji przedstawionej przez druha Waldemara Wójtowicza w ubiegłym roku strażacy z Bartodziej brali udział w 28 akcjach, z czego 12 wyjazdów związane było z gaszeniem pożarów, a inne zdarzenia to głównie usuwanie skutków wichur, które w 2011 roku kilkukrotnie nawiedziły naszą gminę. Jednostka dysponuje pojazdem IVECO Magirus o poj. zbiornika 2,5 m3, który przez cały rok pozostaje w pełnej gotowości bojowej.

Podczas spotkania omówione zostały aktualne potrzeby jednostki, a więc przede wszystkim konieczność uzupełnienia umundurowania. W tym zakresie ze strony przedstawicieli władz gminy strażacy usłyszeli zapewnienie konkretnej pomocy. Jak podkreślił obecny na spotkaniu przedstawiciel PSP w Radomiu jednostka OSP w Bartodziejach już tradycyjnie jest bardzo zdyscyplinowana i zawsze wykazuje wysoki poziom sprawności i gotowości operacyjnej. Dalsza dyskusja dotyczyła konieczności remontu remizy OSP, która w zgodnej opinii zebranych powinna w pełnić rolę nie tylko remizy, ale również świetlicy wiejskiej, jako np. miejsce zebrań sołeckich czy spotkań dzieci i młodzieży. W tym celu trzeba dokonać niezbędnych napraw, m.in. dachu, stolarki okiennej i drzwiowej oraz zapewnić ogrzewanie budynkuZnajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1549367 gościem.