Strażacka Wigilia 22/12/2012

Spotkania opłatkowe są okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu strażaków z jednostki OSP w Bartodziejach , które odbyło się w świetlicy wiejskiej, w sobotnie popołudnie 22 grudnia.

Przybyłych gości przywitał naczelnik OSP Zygmunt Wójtowicz. Podziękował strażakom za ofiarną pracę za trud i ryzyko, jakie podejmują w ochronie życia i mienia ludzkiego, życzył wszystkim dużo zdrowia, szczęścia, wytrwałości i satysfakcji z pełnionej funkcji strażaka. Po wystąpieniach gości przystąpiono do głównej części uroczystości – dzielenia się opłatkiem. Łamiąc się opłatkiem, wszyscy składali sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Spotkanie zakończyło się tradycyjną wigilijną kolacją.


Dziękując z zaproszenie na wigilię złożyłem wszystkim druhom najlepsze życzenia świąteczne, podkreślając wyjątkową rolę strażaków ochotników w życiu naszej społeczności. Warto pamiętać, że bartodziejska straż nie tylko niezawodnie broni nas przed żywiołami, to również organizacja o prawie stuletniej historii, dbająca o zachowanie tradycji i wychowanie młodzieży.

Wojciech Ćwierz


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1668679 gościem.