Kajakowa mapa Radomki

       Dostępna w księgarniach mapa kajakowa Radomki jest przykładem bardzo rzetelnej pracy wydawniczej. Na mapie znalazł się szczegółowy przebieg rzeki, zaznaczono ważniejsze przeszkody i utrudnienia, zdjęciami zilustrowano optymalny wariant spływu. Turyści znajdą też ważne informacje na odwrocie mapy.
       Są tam adresy najbliższych hoteli i gospodarstw agroturystycznych położonych w pobliżu rzeki, w których można przenocować oraz adresy szpitali, ośrodków zdrowia, restauracji, barów, sklepów, a także informacje o możliwości wypożyczenia kajaków w firmie www.stero.pl z Warki. Omówione są też walory Radomki, Kozienickiego Parku Krajobrazowego i charakterystyka miejscowości położonych nad rzeką. 
       

       Początkujący kajakarze znajdą na odwrocie mapy spis podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wydawcy zachęcają do spływu Radomką, gdyż jest to doskonały etap przygotowawczy przed wyprawą na większą wodę - Pilicę lub Wisłę, a także sama w sobie wspaniała wodniacka przygoda. Szlak jest łatwy, mało uciążliwy, malowniczy i bezpieczny. Niewielka głębokość i mała liczba przeszkód, szczególnie na odcinku z Chodkowa do Kłody, przy słabym nurcie sprawiają, że może być polecany również początkującym adeptom turystyki kajakowej. Intencją wydawców było spopularyzowanie tej malowniczej rzeki oraz nadzieja, że w ślad za wzrostem zainteresowania jej walorami, doczekamy się jej oznakowania i większej oferty skierowanej do turystów:

- wyznaczenia szlaków rowerowych i pól namiotowych wzdłuż Radomki
- łatwiejszego dostępu do sprzętu (wypożyczalnie kajaków i rowerów)
- zwiększenia sieci agroturystycznej i zaopatrzeniowej
- ustawienia przy rzece podstawowego oznakowania, ułatwiającego spływy tym wszystkim, którzy kochają wodę i przyrodę.

E-mail wydawcy: dtpkozienice@wp.pl lub it-kozienice@wp.pl

 


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1750600 gościem.