Działaj Lokalnie 2010

Gotują w programie „Działaj Lokalnie”


Klubu Seniora z Bartodziej otrzymał dotację na realizację warsztatów kulinarnych „Przepisy naszej babci – promocja tradycyjnych potraw wsi radomskiej”. Dotacja przyznana została w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „ARKA”. Pieniądze przeznaczone zostały na zakup kuchni gazowej, opłacone zostanie z nich wynagrodzenie osoby prowadzącej warsztaty oraz wydanie broszurki promującej lokalne potrawy.
Przepisy zaczerpnięte zostaną z publikacji na temat wsi radomskiej oraz z pamięci najstarszych osób biorących udział w pracach Klubu. Warsztaty odbywać się będą w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Bartodziejach. Efekty projektu, a więc konkretne potrawy zaprezentowane zostaną we wrześniu mieszkańcom wsi i gościom z dalszych okolic podczas festynu organizowanego przez szkołę w Bartodziejach. Wydana zostanie także niewielka broszura z kilkoma najciekawszymi przepisami i opisem zrealizowanego projektu. W ramach projektu zaplanowany został wyjazd członków Klubu Seniora do wioski tematycznej specjalizującej się w agroturystycznej ofercie kulinarnej, m.in. w wypieku chleba. Celem wyjazdu jest zdobycie doświadczeń, które mogą zostać przeniesione do Bartodziej.


Pierwsze spotkanie w ramach warsztatów odbyło się w dniu 14 lipca 2010 r. Uczestniczyło w nich kilkunastu członków klubu seniora w tym jeden pan, którzy pod fachowym okiem, przygotowali kilka tradycyjnych potraw: m.in: chłodnik z czerwonych buraków; pączki z ziemniaków; kotlety z fasoli i rogaliki drożdżowe (kruche).

Galeria:


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1750574 gościem.