PO KL 9.5 Działalność Gospodarcza

Kulinarna integracja na zakończenie projektu

Dobiegł końca kolejny unijny projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. W ramach projektu „Własna działalność gospodarcza Twoją szansą na lepsze jutro” od sierpnia do listopada 20 mieszkańców naszej gminy brało udział w różnorodnych zajęciach rozwijających ich kompetencje oraz zwiększających motywację do aktywnego angażowania się w życie społeczne i poszukiwanie pracy.


W trakcie realizacji projektu odbyły się:

- warsztaty: „Chcę, więc mogę” z zakresu motywacji, które miały na celu przezwyciężenie u uczestników zajęć poczucia utraty wiary w siebie i zwiększenie szans na znalezienie pracy. Ponadto warsztaty rozwijały umiejętność autoprezentacji i zdolność własnoręcznego sporządzania dokumentów aplikacyjnych, niezbędnych w trakcie ubiegania się o zatrudnienie.

- warsztaty: „Własna działalność szansa na lepsze jutro” z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej, polegające na prezentacji działań jakie należy podjąć by założyć działalność gospodarczą i skutecznie ją prowadzić.

- warsztaty kulinarne, umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji i ułatwiające integrację grupy uczestników, którzy przezwyciężali swoją nieśmiałość. Wspólne zajęcia miały również na celu zwiększenie wiary we własne możliwości i pobudzenie aktywności społecznej wszystkich uczestników zajęć.

Spotkanie integracyjne, które odbyło się w dniu 22 listopada było okazją do podsumowania projektu, wręczenia certyfikatów dla uczestników zajęć oraz podziękowań dla osób prowadzących warsztaty i kadry zarządzającej projektem.

 

Elżbieta Woźniak

 


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1750577 gościem.