Warsztaty bibułkarstwa 01/03/2012

 

Kwiaty i inne cuda z bibuły

 

W dniu 1 marca 2012 roku w Bartodziejach odbyły się warsztaty tradycyjnego bibułkarstwa zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dziedzictwo i Rozwój” ze Zwolenia. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Falkiewicz twórczyni plastyki obrzędowej, od wielu współpracująca z Muzeum Wsi Radomskiej, która z bibuły potrafi zrobić niemal wszystko. W warsztatach uczestniczyło kilkanaście pań z Bartodziej i Olszowy.

 


Zajęcia praktycznego wykonywania bibułowych bukietów poprzedzone zostały merytorycznym wprowadzeniem. Dzięki temu uczestniczki warsztatów dowiedziały się, że ozdobne wyroby z bibuły nie są przypadkowym wytworem mody kilku ostatnich lat, ale tradycyjnie ludową, choć dziś już nieco zapomnianą formą zdobniczą.


 

 

Kilka godzin warsztatów pozwoliło na poznanie jedynie podstawowych technik tworzenia tradycyjnych ozdób. Uczestniczki zajęć zgodnie stwierdziły, że chętnie wezmą udział w kolejnych warsztatach, które poszerzą ich wiedzę o tajnikach bibułkarstwa, a Pani prowadząca zajęcia została już zaproszona do ponownego przyjazdu do Bartodziej.


 


Organizacja warsztatów była okazją do spotkania zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje z przedstawicielkami biura Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, które było inicjatorem szkolenia. W Bartodziejach po raz pierwszy gościliśmy panią Iwonę Kacperczyk i Justynę Nowicką, które na co dzień pracują w biurze zwoleńskiego LGD. Rozmowy dotyczyły planów współpracy przy realizacji kolejnych projektów szkoleniowych oraz udziału naszego stowarzyszenia w innych przedsięwzięciach organizowanych przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”.


 
Wojciech Ćwierz


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1734077 gościem.