Dzień Kobiet 2013

Zabawa i integracja na spotkaniu z okazji "Dnia Kobiet" (dod. 09.03.2013)
.
Tradycyjne spotkanie z okazji „Dnia Kobiet” zorganizowane 9 marca w domu weselnym „Amor” przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje zgromadziło rekordową ilość gości. Tym razem we wspólnej zabawie wzięło udział ponad 200 osób. Na nasze zaproszenie przybyły panie z większości sołectw gminy Jastrzębia oraz z gminy Jedlińsk i Kowala. Wśród gości były również dyrektorki szkół z naszej gminy, a w licznej grupie pań z Bartodziej i Olszowy znalazły się reprezentantki wszystkich pokoleń, od nastolatek do seniorek.

GALERIA >>>

Z gminy Jastrzębia gościliśmy panie z Jastrzębi, Mąkos Starych, Mąkos Nowych, Woli Goryńskiej, Gorynia, Wojciechowa, Owadowa, Lesiowa, Kolonii Lesiów, Wólki Lesiowskiej i Dąbrowy Jastrzębskiej. Z gminy Jedlińsk przybyły do nas panie z Lisowa, Dębniaka, Bierwiec, Woli Bierwieckiej, Piaseczna, Zawad, Kruszyny, Wierzchowin i Czarnego Ługu. Zaszczyciły nas obecnością panie z Kowali, Maliszowa i Radomia. Z zaproszenia skorzystała Pani Patrycja Wieczorek – Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Owadowie, Pani Mariola Tyczyńska – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Jastrzębi, Pani Małgorzata Bednarska – Dyrektor PSP w Mąkosach Starych, Pani Dorota Żurek i Iwona Gryz – Dyrektorki PSP w Jastrzębi, Pani Małgorzata Zych – Zastępca Dyrektora PSP w Kozłowie oraz Pani Jolanta Struzik z Lesiowa. Z grona PSP w Bartodziejach gościliśmy Panią Dyrektor Dorotę August oraz Panie: Elżbietę Wożniak, Alicję Siarę, Justynę Klepacz i Joannę Gąciarek. Wśród wyjątkowych gości naszej imprezy byli m.in. państwo Barbara i Marian Popisowie, Pani Mariola Kopeć – Kierownik Filii w Jastrzębi Południowo Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku, Pani Mariola Zając z redakcji „Tygodnika Radomskiego”, a także przedstawiciel rady miejskiej w Radomiu.

Na wstępie były życzenia dla wszystkich Pań od Panów obecnych na imprezie i program artystyczny w wykonaniu bartodziejskiego kabaretu „Wesoły Dziadek”. Tym razem kabaret przygotował specjalny program, którego motywem przewodnim była postać kobiety. Artyści wystąpili w składzie: Włodzimierz Wolski, Marian Kuliński, Jan Świniarski, Wiktor Kluziński i Józef Świdzikowski, a ich występy wspierała pani Alicja Siara i Justyna Klepacz. Miłą niespodzianką był pierwszy sceniczny występ wokalnego zespołu pań z Bartodziej i Olszowy. Zespół powstał przed kilkoma tygodniami w ramach unijnego projektu taneczno-wokalnego, który od stycznia realizowany jest przez nasze stowarzyszenie. Koncert udał się znakomicie mimo bardzo krótkiego okresu działalności zespołu i zaledwie kilku prób. Dodatkową atrakcją sobotniej imprezy były występy klubu seniora z Kowali. Monologi i skecze seniorek rozbawiły do łez uczestników spotkania. Oprawę muzyczną zapewniła kapela Zdzisława Kwapińskiego. Spotkanie przebiegało w wyjątkowo radosnej atmosferze, a jego uczestniczki zgodnie zadeklarowały, że niezawodnie przyjadą do Bartodziej za rok.

Za pomoc w organizacji spotkania składamy serdecznie podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie wsparli naszą inicjatywę.

Galeria już wkrótce.

Marian Kuliński, Wojciech Ćwierz

.
 

 


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1750614 gościem.